15 października 2023 archive

KONKURS z okazji  Święta Edukacji Narodowej

Serdecznie zapraszamy na Nauczycielski Challenge! Co kryje się pod tą nazwą? Konkurs z nagrodami dla nauczycieli i uczniów!

Kontynuuj czytanie

SKW Wolontariusze Stasia

Pierwsza akcja naszego Szkolnego Koła Wolontariatu Wolontariusze Stasia. W październiku wpieramy zwierzęta ze schroniska w Częstochowie.

BohaterON-włącz historię

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji: BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Zadania związane z realizacją projektu uczniowie będą realizować na lekcjach historii.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2023/2024

29.09.23 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przedstawili propozycje swoich działań na wcześniej przygotowanych plakatach. Mamy czterech przedstawicieli !!!!

Kontynuuj czytanie

LAS KOCHA NAS więc szanuj go w każdy czas

29.09.2023 Odpowiadając na inicjatywę KGW Czerwone Szpileczki, społeczność Szkoły Podstawowej w Lgoczance uczestniczyła w promocji dóbr i bogactwa naturalnego lasów.

Kontynuuj czytanie

Święto Patrona Naszej Szkoły

19.09.2023 obchodziliśmy Święto Patrona Naszej Szkoły św. Stanisława Kostki

Kontynuuj czytanie

Warsztaty “Kluchy Połom Bite”

14.09.23 uczniowie klasy 4,5,6,8 uczestniczyli w warsztatach ”Kluchy połom bite” w Gospodarstwie Ekologicznym pod Berkową Górą w Podlesicach.

Kontynuuj czytanie

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Nadrzędnym celem tego wydarzenia było rozbudzenie u dzieci pomysłowości i kreatywności a nade wszystko stworzenie okazji do dobrej zabawy.

Kontynuuj czytanie

Narodowe Czytanie

Lekturą tegorocznej 12 akcji Narodowego Czytania jest “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Uczniów Szkoły Podstawowej w Lgoczance nie trzeba było zachęcać do uczestniczenia w akcji czytelniczej. Tym bardziej, że to ważny utwór literatury polskiej, bo podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.