Programowanie, robotyka i grafika komputerowa w nowej pracowni!

Nowe urządzenia oczekują na uczniów w  wyremontowanej sali do robotyki, informatyki i programowania!
Zakupiono nowy monitor interaktywny, drona, InO-Boty, drukarkę 3D wraz z wszystkimi kolorami filamentów,  klocki do robotyki dla najmłodszych. Tego typu pomoce są niezbędne do nowoczesnego nauczania zwłaszcza tak szybko rozwijających się i niezbędnych do dalszego życia nauk jak robotyka, grafika komputerowa czy programowanie.

Kilka słów o zasadności nauki programowania, robotyki i grafiki komputerowej:

Robotyka i kodowanie to zawody z przyszłością. Programiści nie mają problemów ze znalezieniem pracy – nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Praktyka pokazuje, że z nauką języków programowania jest tak samo, jak z kursami języków obcych: im wcześniej rozpocznie się naukę, tym lepiej. Nastolatkowie, którzy mają za sobą kilka lat nauki, znakomicie radzą sobie z programowaniem. Po każdym poprawnie wykonanym zadaniu, maluch otrzymuje natychmiastową „nagrodę” – w zależności od rodzaju użytej aplikacji będzie to wykonanie danej akcji przez wirtualną postać, zdobycie wirtualnego trofeum  albo też ruch rzeczywistego pojazdu (robota, drona itp.). Podstawy programowania dla dzieci to idealne przygotowanie do życia i rozwoju w świecie pełnym technologii.

Jeśli odniosą pierwsze sukcesy w nauce programowania w bardzo młodym wieku – przedszkolnym lub wczesnoszkolnym – uwierzą we własne możliwości i zyskają motywację do dalszych kursów. Dla nich kodowanie i języki programowania będą czymś znajomym, więc o wiele łatwiej przyjdzie im nauka programowania w szkole, a także jej kontynuacja na studiach.

Programowanie dla najmłodszych to jeden z podstawowych elementów otaczającego ich świata.

Programowanie dla dzieci pomaga wykształcić umiejętność planowania działań z podziałem na etapy. Wspiera także myślenie przyczynowo-skutkowe, na przykład: jakie etapy trzeba zaprogramować, by robot pokonał trasę, omijając przeszkody. Każdy problem staje się łatwiejszy, jeśli można poradzić sobie z nim poprzez rozbicie na poszczególne zadania. Dla dzieci jest to bardzo atrakcyjna forma działania, ponieważ bez trudu mogą ją sobie wyobrazić – obserwując, w jaki sposób robot, dron czy inna zabawka edukacyjna reaguje na wydawane polecenia.

Wdrożenie w świat programowania – i to już od najmłodszych lat – ma mnóstwo korzyści i ani jednej wady. Warto dać młodemu człowiekowi szansę, by pokochał kodowanie i roboty. Kodowanie dla dzieci to gwarancja świetnej przyszłości.

Programowanie od podstaw, dla każdego – to najlepsza seria na start, na rozpoczęcie nauki tworzenia kodów źródłowych.

Poznanie C++ to wymarzony start w programowanie, który otwiera wiele możliwych dróg poprowadzenia swojej dalszej nauki zawodu programisty.

Co to jest grafika komputerowa? To dziedzina, która łączy informatykę, matematykę i sztukę. Na przestrzeni lat stała się nieodłącznym elementem większości branż. Tak naprawdę ciężko wskazać produkt, którego nie dotknęła ręka grafika komputerowego – począwszy od logotypu na długopisie reklamowym, opakowaniu proszku do prania, skończywszy na projekcie samochodu, jachtu lub samolotu. To jedena z obecnych najbardziej pożądanych umiejtności wśrod branży IT.

Odnowiona pracownia Informatyczna z wyposażeniem – koniecznie zobacz

Podsumowanie:

uczmy młodych ludzi programowania, robotyki i grafiki komputerowej!

Rozmiar czcionki
Kontrast