Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, dzięki którym mogli poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa i kultury w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

Zorganizowaliśmy dla nich m.in. zajęcia edukacyjne, konkurs plastyczny i wiele innych działań. Otrzymaliśmy zaświadczenie z Polskiego Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

Internet stał się dla nas codziennością, wykorzystujemy go do nauki, pracy oraz zabawy, warto zatem zadbać o to aby korzystać z niego świadomie, unikając wszelkich niebezpieczeństw, które ze sobą niesie.

W ramach lekcji informatyki na których zostały omówione zasady właściwego zachowania w sieci,  klasa 6 pod opieką nauczyciela opracowała netykietę czyli zasady korzystania z Internetu oraz niebezpieczeństw płynących z używania mass mediów.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną nie można było przeprowadzić konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w zamian za to proponujemy grę za pomocą aplikacji genial.ly. Gra jest wspaniałą zabawą, ale i sprawdzeniem wiedzy na temat znajomości właściwych zachowań w sieci.

Gra profilaktyczna – Bezpieczny Internet

Rozmiar czcionki
Kontrast